“Dar Serca”

By M@lgosia on Listopad 13, 2013 in informacja dla rodziców with Brak komentarzy

“Dar Serca”


„Kto przekazuje komuś dar, często go sam otrzymuje,
ofiarowywanie przynosi radość, nauczmy się zatem dawać…”


Roland Leonhardt


Takie motto towarzyszyło pięknej inicjatywie podjętej przez Grono Pedagogiczne i Rodziców Miejskiego Przedszkola nr 15 w Oświęcimiu.
W dniach 4 i 5 listopada w Galerii Książki w Bibliotece został zaprezentowany spektakl teatralny na podstawie baśni J. Ch. Andersena „Calineczka”.


W obsadzie aktorskiej znaleźli się: nauczycielki, rodzice wychowanków i absolwenci przedszkola – obecnie uczniowie miejskich szkół podstawowych i gimnazjum.

Przedstawienie teatralne zostało wystawione w ramach pomocy dla chorego Adrianka wychowanka z Miejskiego Przedszkola nr 15. Przedsięwzięciu patronuje fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy w Oświęcimiu.

Znana dzieciom baśń została ukazana w zupełnie nowej odsłonie. Oryginalna aranżacja, dowcipny scenariusz, kolorowa scenografia i współczesna oprawa muzyczna stanowiły o wyjątkowości tego spektaklu.

Nowatorska interpretacja zaskoczyła widzów. Teatr nasycony był komizmem słowa i sytuacji. Każdej scenie towarzyszyły dowcipne i humorystyczne dialogi. Aktorzy swoją grą wprowadzili małych widzów w świat fantazji i marzeń, dostarczając przy tym wiele radości
i sprawiając, że oglądanie było doskonałą zabawą.


Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie dla tych, którzy odpowiedzieli na apel okazania pomocy Adriankowi a mianowicie – dzieciom, rodzicom i nauczycielom:


Szkoły Podstawowej nr 4 z oddz. Integracyjnymi,

Szkoły Podstawowej nr 1,

Szkoły Podstawowej nr 11,

Miejskiego Przedszkola nr 14,

Miejskiego Przedszkola nr 16,

Niepublicznego Przedszkola „Bajka” w Oświęcimiu.


Dziękujemy za okazany dar serca. Jesteście małymi ludźmi o wielkim sercu!!!

[pobrane](http://http://mp15oswiecim.pl/?gallery=2040)


Jednocześnie informujemy i zapraszamy na „Koncert charytatywny dla Adrianka”, który odbędzie się 23 listopada w Oświęcimskim Centrum Kultury. Wezmą w nim udział oświęcimskie formacje taneczne, rodzice wychowanków, przedszkolaki w programie niespodzianka o godz. 16.00.
Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie Adrianka (szczegóły na plakatach).


„Każda radość którą niesiemy innym zawsze do nas powróci…”
Z. A. Raudive

Comments are closed

top
Miejskie Przedszkole nr 15 w Oświęcimiu