Słoneczka kochają matematykę

By M@lgosia on Październik 22, 2017 in with Brak komentarzy

Matematyka to królowa nauk i w myśl słów Arystotelesa „jest miarą wszystkiego”. Ukształtowała świat, w którym żyjemy, w większym stopniu niż jakakolwiek inna dziedzina wiedzy, dlatego warto zadbać o to, aby dzieci polubiły ją i po wielu latach nauki szkolnej wiązały z nią dobre doświadczenia i miłe wspomnienia.

Liczne badania prowadzone w Polsce i na świecie pokazują, że dzieci odnoszą sukcesy w zakresie edukacji matematycznej dzięki aktywnemu zaangażowaniu nauczycieli w ich naukę szkolną. Nauczyciele są swego rodzaju lustrem, w którym przeglądają się uczniowie, nadając znaczenie swoim działaniom intelektualnym i osiągnięciom szkolnym.

Zarażają swoim zamiłowaniem nauczania matematyki, które może się stać pasją uczenia się naszych podopiecznych. Niedostatek wiary w możliwości matematyczne ucznia rodzi się przede wszystkim na zajęciach lekcyjnych.

Dzieci od najmłodszych lat wzmacniają i doskonalą umiejętności matematyczne oraz kształtują pozytywne myślenie o matematyce, która jest częścią naszego życia. Nauczyciele powinni uzmysławiać małym uczniom, że matematyka jest wokół nich i ma zastosowanie w licznych dziedzinach życia.

Iwona Fechner-Sędzicka

Barbara Ochmańska

Wiesława Odrobina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

top
Miejskie Przedszkole nr 15 w Oświęcimiu